Prečo?

Prečo si vybrať práve betónový plot?

Každý z nás si vyberá ploty pre ich funkčné využitie. Všetci totiž túžia po pocite istoty a bezpečia vo svojom pohodlí domova, čo im má zabezpečiť práve plot.

Betónové ploty sú totiž to, čo sa má stať akýmsi ochrancom pred zlodejmi, neprajníkmi, túlavými zvieratami. Má byť zhotovený tak, aby nemusel robiť nič, ale predsa chránil. No a viete si predstaviť na ochranu nejaký lepší plot ako je takýto, betónový? Tí, čo ho už majú vám potvrdia, že určite nie. Voľbu vybrať si betónový plot a zveriť mu službu ochrany vášho majetku, neľutuje nik.

Betónové ploty využitie

Betónové ploty majú však aj iné využitie ako už spomenuté príklady. Ide zároveň aj o funkciu protihlukovú, veď mnohí bývajú v lokalitách, kde pri rodinných domov susedí nejaký bar alebo kaviareň a ich nočné návštevy bývajú neustále plné hluku. Avšak betónový plot prepúšťa oveľa menej zvukov a stáva sa skôr odrazovým terčom. Vy tak budete môcť v noci nerušene snívať.

Nepríjemné sú aj zimné obdobia, kedy dochádza k prudkým nárazovým vetrom, až máme pocit, že nás vezme aj s celým domov. Tento náraz vetra by určite nevydržal hocaký plot. No betónový vám to môže jednoznačne zaručiť a nielen to, že nespadne, ale dokonca aj to, že nárazy vetra budete vo vašom dvore pociťovať menej intenzívne ako vaši susedia s dreveným plôtikom.

Ani kopa snehu sa nemusí navaliť do vášho nádvoria. Betónová platňa ho totiž neprepustí na druhú stranu a vy nebudete musieť odpratávať tú veľkú kopu, ktorá vám neskôr môže vytopiť spodné časti domu.

To sú príklady z tohto multifunkčného využitia betónového plotu. Ďalšou z nich je aj to, že jeho výšku môžete aj meniť. Betónové platne sa totiž dajú vybrať a znova nasadiť. A nepotrebujete k tomu ani odborného majstra, pretože je ľahko ovládateľný. Ďalšou výhodou je aj jeho jednoduchá údržba. Pri drevených plotoch totiž potrebujete natierať laty pravidelne, keďže na nich vplýva slnečné žiarenie, čo spôsobuje ich vyblednutie alebo dážď a poveternostné vplyvy, ktoré im taktiež nepridávajú na vzhľade.