Čo?

Čo sú to vlastne betónové ploty?

Betónový plot sa stal moderným hitom posledných rokov, pretože jeho používatelia v ňom objavili mnoho pozitív, vďaka ktorým jeho žiadanosť veľmi rýchlo stúpla.

Spočiatku išlo iba o klasické betónové kvádre poukladané na seba, ktoré sa najčastejšie používali na zadné časti dvorov, aby tak umožnili súkromie ich majiteľom a oddelenie od iných.

Áno, plnili svoj účel, no na druhej strane nevyzerali betónové ploty príliš lákavo, keďže pôsobili veľmi mohutne. Neskôr na tomto základe využívali panely, ktoré sa takmer v ničom neodlišovali od predchádzajúceho betónového plota.

Súčasné betónové ploty sú úplné iné, aj napriek tomu, že si zachovali tie isté funkcie ako ich predchodcovia.

Čím sa betónové ploty odlišujú od minulých plotov?

V prvom rade ich veľmi jednoduchou stavbou, ktorá je výhodná pri ich budovaní, keďže tento proces zvládnu aj domáci majstri.

Pozostávajú totiž z betónových platní, ktoré sa na seba ukladajú v počte, podľa žiadanej výšky, zväčša tri až štyri. Nie je žiadnym problémom, ak má niekto záujem o plot menšieho rozmeru. Počet betónových platní je ľubovoľný. Čím vyšší plot, tým viac súkromia. Mnohí sa obávajú umiestnenia betónového plotu najmä do prednej záhrady. Mylne sa nazdávajú, že to bude vyznievať odpudzujúco. Najnovšie modely betónových plotov by sme však mohli poslať do „súťaže krásy“. Odborníci na dizajn ich totiž vylepšili natoľko, že sa v súčasnosti stávajú pýchou pre majiteľa.

Dnes už nikto neváha rozhodnúť sa práve pre betónový plot.